بذر گل شویدی

5,000 تومان

بسته بندی 50 عددی

1 در انبار


شناسه محصول: 107 دسته: , برچسب: ,

گل یا گیاه شویدی گیاهی چندساله و از خانواده مارچویگان (آسپاراگاسه) محسوب می‌شود. این گیاه بومی مناطق آفریقای جنوبی و شرقی است. دارای شاخه ها و ساقه های منشعبی می باشد که بر روی آن گل‌های کوچکی جای گرفته است. گیاهی همیشه سبز است. ساقه های آویز این گیاه به صورت آویز رشد می‌کند. میوه این گیاه آبدار و قرمز رنگ می‌باشد. این گیاه پرندگان را به سوی خود جلب می‌کند.

طرز کاشت بذر گل شویدی:

کاشت این گیاه از طریق بذر و تقسیم بوته انجام می‌شود. در روش کشت بذری شما ابتدا بذرها را درخزانه ای کوچکی بکارید و سپس روی برگ‌ها را با لایه نازکی از کود یا خاک حاصلخیز بپوشانید و آن را آبیاری کنید طوری که مرطوب شود نه خیس. پس از آنکه گیاه جوانه زد آن را به زمین اصلی منتقل کنید. در تقسیم بوته مادری شما ابتدا خاک را مرطوب سپس گیاه مادری را از گلدان خارج کرده و با استفاده از یک چاقو تیز ریشه‌های این گیاه را به قسمت‌های مساوی تقسیم ‌کنید. و هر قسمت از ریشه گیاه را در گلدانی ‌بکارید تا رشد کند.

فاصله کاشت بذر: فاصله کاشت این گیاه بین 20  تا 30 سانتی متر می‌باشد.

عمق کاشت بذر: عمق کاشت این گیاه بین 1 تا 2 سانتی متر می‌باشد. مدت زمان جوانه زنی این گیاه از بذر در حدود 2 الی 3 هفته می‌باشد.

ارتفاع: ارتفاع این گیاه معمولاً بین 60 تا یک متر هست. ولی در برخی مواقع ارتفاع آن به بیش از دو متر نیز می‌رسد.

خاک مناسب رشد: خاک لومی با کمپوست برای رشد این گیاه مناسب می‌باشد.

دوره بلوغ یا گل دهی: گل دهی این گیاه از اواسط بهار شروع می شود و تا ابتدای فصل پاییز ادامه دارد. این گیاه دارای گل‌های سفید رنگی است.

دمای مناسب رشد: دمای مورد نیاز این گیاه بین 24 تا 28 درجه سانتی‌گراد می‌باشد.

مقدار آب دهی: به آب متوسط برای رشد و نمو نیاز دارد. خاک آن باید همیشه مرطوب باشد از آبیاری بیش از حد پرهیز کنید چرا که آب بیش از حد باعث حجیم شدن ریشه گیاه و در نتیجه پوسیدگی آن می‌شود.

نور مناسب رشد: گل شویدی به نور زیاد و غیر مستقیم خورشید نیاز دارد.

وزن بسته بندی 5 g
دیدگاه مشتریان
0
0 امتیاز
5 ستاره
0%
4 ستاره
0%
3 ستاره
0%
2 ستاره
0%
1 ستاره
0%
دیدگاه ها

دیدگاهی ثبت نشده است.

یک دیدگاه ارسال کنید

اولین نفری باشید که دیدگاه ارسال می کنید “بذر گل شویدی”

0

بالا