بذر گل آفتابگردان حنایی

8,900 تومان

بسته بندی 5 عددی

7 در انبار

تعداد

گل آفتابگردان حنایی گیاهی زیبا و زینتی است که گل های حنایی رنگی تولید می‌کند، که برای کاشت در گلدان و باغچه مناسب است. از طریق بذر تکثیر می‌شود. به عنوان گل شاخه بریده کاربرد دارد. از گیاهان کمیاب به شمار می رود.

مشخصات گیاهی گل آفتابگردان حنایی:

گل آفتابگردان حنایی یکی از گونه‌های کمیاب گل آفتابگردان به شمار می رود که زیبایی منحصر به فردی دارد و از گیاهان زینتی به شمار می رود، که برای کاشت در گلدان و باغچه مناسب است و از آن به عنوان گل شاخه بریده استفاده می‌شود. همانطور که از نامش بر می‌آید به رنگ حنایی است که برگهای بزرگ سبز رنگی دارد. نام علمی و انگلیسی این گیاه Helianthus annuus CRIMSON است که در بیشتر مناطق رشد می‌کند.

گل آفتابگردان در انتهای ساقه چوبی سبز رنگ ظاهر می‌شود. برگهای این گیاه به طور مستقیم از ساقه منشعب می‌شوند. به صورت ساقه‌ای ایستاده و راست رشد می‌کند. گیاهی یکساله است که نسبت به سرما حساس است و از بین می رود و به دلیل زیبایی که دارد بیشتر مورد توجه و استقبال قرار می‌گیرد. رشد سریعی دارد.

طرز کاشت بذر گل آفتابگردان حنایی:

گل آفتابگردان حنایی از طریق بذر تکثیر می‌شود. ابتدا بذرهای گیاه را برای تسریع در جوانه زنی به مدت 24 تا 48 ساعت در آب ولرم قرار دهید و سپس بستر مورد کشت را برای کاشت بذر نرم کنید و به آن کود و مواد پوسیده دامی اضافه کنید تا خاک غنی شود. سوراخی در عمق یک تا سه سانتیمتری خاک ایجاد کنید و بذر آفتابگردان را در درون آن بکارید و روی آن را با خاک بپوشانید. بستر مورد کاشت را آبیاری و خاک آن را تا زمان جوانه زنی مرطوب نگه دارید. پس از گذشت 5 تا 10 روز بذر گیاه جوانه می زند و شروع به رشد می‌کند. این گیاه از رشد خوبی برخوردار است و پس از گذشت چند ماه شروع به گلدهی می‌کند و گل های زیبایی را تولید می‌کند.

زمان کاشت بذر: کاشت بذری این گیاه در فصل بهار است.

ارتفاع: ارتفاع گل آفتابگردان حنایی بسته به پا کوتاه و پا بلند بودن متغیر و بین 30 تا 130 سانتیمتر است.

فاصله کاشت بذر: فاصله کاشت بذر 25 تا 30 سانتیمتر است.

عمق کاشت بذر: عمق کاشت بذر 100 تا 300 میلیمتر است.

خاک مناسب رشد: برای رشد به خاک غنی و حاصلخیز نیاز دارد. خاک مورد کاشت باید از زهکشی خوبی برخوردار باشد.

دمای مورد نیاز: دمای مناسب بین 21 تا 29 درجه سانتی گراد است.

زمان گلدهی: گلدهی این گیاه در فصل تابستان است.

مقدار آبدهی: به آبیاری متوسط و مرطوبی نیاز دارد.

نور: گیاهی آفتاب دوست است که برای رشد به نور کامل خورشید نیاز دارد.

وزن بسته بندی 5 g
دیدگاه مشتریان
0
0 امتیاز
5 ستاره
0%
4 ستاره
0%
3 ستاره
0%
2 ستاره
0%
1 ستاره
0%
دیدگاه ها

دیدگاهی ثبت نشده است.

یک دیدگاه ارسال کنید

اولین نفری باشید که دیدگاه ارسال می کنید “بذر گل آفتابگردان حنایی”

0

بالا