بذر پامپاس گراس میکس

10,000 تومان

بسته بندی 15 عددی

8 در انبار

تعداد

شناسه محصول: 73 دسته: , برچسب: ,

پامپاس گراس میکس گیاهی زیبا و زینتی است که به صورت گیاهی همیشه سبز با گلهای خوشه‌ای در رنگهای مختلف سفید، بنفش، قرمز و .. ظاهر می‌شود. از طریق بذر تکثیر می‌شود. برای کاشت در باغ، باغچه و فضای سبز مناسب است.

مشخصات گیاهی پامپاس گراس میکس:

پامپاس گراس میکس گیاهی همیشه سبز زیبا و زینتی است که دوره زندگی یکساله ای دارد که در برخی مناطق به صورت دائمی و همیشه سبز رشد می‌کند. گلهای زیبایی در رنگهای مختلف سفید، بنفش، زرد، آبی و … تولید می‌کند که به هنگام شکفتن منظره زیبایی را نمایان می‌کند. گلهای این گیاه در انتهای ساقه علفی گیاه به صورت خوشه‌ای ظاهر می‌شوند، ساقه این گیاه علفی و به رنگ سبز است. این گیاه زیبا بومی مناطقی از کشور آرژانتین است.

برگهای این گیاه باریک، دراز و تسمه‌ای مانند هستند که دمبرگ کوتاهی به سمت زمین دارد که برگشت خورده است، توجه داشته باشید که حاشیه برگهای این گیاه برنده هستند. دوره گلدهی طولانی ای دارد طوریکه که گلدهی این گیاه از اواسط فصل تابستان شروع می‌شود و تا اواسط فصل پاییز ادامه دارد که هر چقدر از زمان گلدهی گیاه می‌گذرد گلهای گیاه تیره‌تر می‌شوند. برای کاشت در باغ، باغچه، فضای سبز و پارک مناسب است. در بیشتر مناطق رشد می‌کند و از رشد خوب و سریعی نیز برخوردار است.

طرز کاشت بذر پامپاس گراس میکس:

پامپاس گراس میکس از طریق بذر تکثیر می‌شود. در کاشت بذری ابتدا بستر مورد کاشت اعم از گلدان و زمین اصلی را آماده و خاک آن را نرم کنید، برای این منظور می‌توانید از شن، ماسه، کوکوپیت و پیت ماس استفاده کنید. پس از آماده نمودن بستر مورد کاشت بذر گیاه را به صورت سطحی و در عمق مناسبی از خاک مورد کشت بکارید و روی آن را با مخلوطی از خاک غنی و حاصلخیز به همراه کود بپوشانید و گیاه را آبیاری کنید و تا زمانی که بذر گیاه جوانه بزند سطح خاک را مرطوب نگه دارید. پس از گذشت مدتی بذر گیاه جوانه می زند و شروع به رشد می‌کند که از رشد خوبی نیز برخوردار است و پس از مدتی شروع به گلدهی می‌کند و گلهای زیبایی در رنگهای مختلف تولید می‌کند و فضای دلنوازی را ایجاد می‌کند.

زمان کاشت بذر: زمان کاشت بذری این گیاه فصل بهار است.

ارتفاع: ارتفاع این گیاه بین 50 تا 250 سانتیمتر است.

فاصله کاشت بذر: فاصله کاشت بذر 150 تا 250 سانتیمتر است.

عمق کاشت بذر: عمق کاشت بذر 10 میلیمتر است.

خاک مناسب رشد: برای رشد می‌توانید از شن و ماسه به همراه پیت ماس استفاده کنید خاک مورد کاشت باید از زهکشی خوبی برخوردار باشد.

دمای مورد نیاز: دمای مناسب برای جوانه زنی این گیاه 18 تا 25 درجه سانتی‌گراد است.

زمان گلدهی: گلدهی این گیاه دو تا سه ماه پس از کاشت بذر است.

مقدار آبدهی: به آبیاری متوسطی نیاز دارد.

نور: گیاهی آفتاب دوست است که روزانه به 6 تا 8 ساعت نور خورشید برای رشد نیاز دارد.

وزن بسته بندی 5 g
دیدگاه مشتریان
0
0 امتیاز
5 ستاره
0%
4 ستاره
0%
3 ستاره
0%
2 ستاره
0%
1 ستاره
0%
دیدگاه ها

دیدگاهی ثبت نشده است.

یک دیدگاه ارسال کنید

اولین نفری باشید که دیدگاه ارسال می کنید “بذر پامپاس گراس میکس”

0

بالا