بذر هندوانه کوچک شیرین

5,500 تومان

بسته بندی 5 عددی

2 در انبار

تعداد

شناسه محصول: 32 دسته: , برچسب: ,

هندوانه کوچک شیرین نوعی هندوانه در سایز کوچک است که طعم شیرینی دارد. گیاهی علفی و یکساله است که از طریق بذر تکثیر می‌شود. خواص زیادی دارد. در بیشتر مناطق رشد می‌کند. به صورت بوته‌ای رونده رشد می‌کند. قسمت گوشتی این گیاه به رنگ صورتی است.

مشخصات گیاهی هندوانه کوچک شیرین:

هندوانه گیاهی علفی و یکساله است که به صورت بوته‌ای رونده رشد می‌کند. این نوع هندوانه در سایز بسیار کوچک رشد می‌کند. طوری که به اندازه کف دست است. بسیار شیرین است و طعم مطبوعی دارد. پوست هندوانه به رنگ سبز است. قسمت گوشتی این گیاه آبدار و به رنگ صورتی است. در قسمت گوشتی این گیاه تعداد زیادی تخمه کوچک قرار دارد که خوراکی نیستند. رشد آسان و سریعی دارد. به صورت گرد و کروی و کمی کشیده است.

گل های بزرگی دارد که این گلها در نهایت به میوه هندوانه تبدیل می‌شود. از میوه‌های پر طرفدار فصل گرم به حساب می‌آید. خواص بسیاری دارد. در فرهنگ لغت فارسی به این نوع هندوانه، هندوانه محبوبی گفته می‌شود. برگ های این گیاه پنجه‌ای شکل و به رنگ سبز است که دارای بریدگی است و پوشیده از کرک است. از گیاهان فصل گرم به شمار می رود. ساقه این گیاه نیز علفی و به رنگ سبز است.

طرز کاشت بذر هندوانه کوچک شیرین:

هندوانه کوچک شیرین از طریق بذر تکثیر می‌شود. در کاشت بذری ابتدا بستر مورد کاشت را خوب آماده و خاک را نرم کنید. از خاک سبک استفاده کنید. سوراخی با دست خود در عمق یک تا دو سانتیمتری ایجاد کنید بذر را در درون سوراخ قرار دهید و روی آن را با مقداری از خاک سبک و نرم بپوشانید. گیاه را آبیاری کنید و تا زمان جوانه زنی سطح خاک را مرطوب نگه‌دارید.

پس از گذشت یک تا دو هفته بذر گیاه جوانه می زند و شروع به رشد می‌کند. این گیاه رشد سریعی به مانند سایر هندوانه‌ها دارد، طوری که پس از گذشت چند ماه قابل برداشت و استفاده می‌شود. به هنگام برداشت میوه هندوانه را با دست خود بگیرید و بکشید تا از شاخه جدا شود، یا با استفاده از چاقو آن را از شاخه جدا کنید.

ارتفاع: ارتفاع این گیاه متغیر و بین 70 تا 120 سانتیمتر است.

فاصله کاشت بذر: فاصله کاشت بذر بین 40 تا 60 سانتیمتر است.

عمق کاشت بذر: عمق کاشت بذر بین 1 تا 2 سانتیمتر است.

خاک مناسب رشد: برای رشد به خاک غنی، سبک، خاک باغچه، ورمی کمپوست و پرلیت نیاز دارد. خاک باید از زهکش مناسبی برخوردار باشد.

دمای مورد نیاز: دمای مناسب بین 24 تا 32 درجه سانتی گراد است.

زمان گلدهی: گلدهی این گیاه یک تا دو ماه پس از کاشت بذر است.

مقدار آبدهی: به آبیاری متوسطی نیاز دارد.

نور لازم: برای رشد به آفتاب کامل نیاز دارد.

وزن بسته بندی 5 g
دیدگاه مشتریان
0
0 امتیاز
5 ستاره
0%
4 ستاره
0%
3 ستاره
0%
2 ستاره
0%
1 ستاره
0%
دیدگاه ها

دیدگاهی ثبت نشده است.

یک دیدگاه ارسال کنید

اولین نفری باشید که دیدگاه ارسال می کنید “بذر هندوانه کوچک شیرین”

0

بالا