بذر فلفل چری قرمز

8,900 تومان

بسته بندی 5 عددی

38 در انبار

تعداد

شناسه محصول: 27 دسته: , برچسب: ,

فلفل ها دارای اشکال مختلفی هستند مخروطی شکل، کشیده و گرد. فلفل چری گرد همانطور که از نامش پیداست فلفل سایز کوچک است که شکل کروی دارد و در نوک آن سبز رنگ است. این نوع فلفل دارای رنگ های مختلف سبز، قرمز، مشکی، زرد و نارنجی می باشد. پوست و دیواره این فلفل ضخیم است که باعث میشود برای ترشیجات و چاشنی ها ایده آل باشد. این فلفل مقاوم در برابر بیماری ها است.

طریقه کاشت بذر فلفل چری گرد:

کاشت بذر فلفل چری گرد مانند دیگر فلفل ها است که به صورت مرحله به مرحله برایتان توضیح میدهیم.

مرحله اول کاشت بذر فلفل چری گرد:

6 تا 8 هفته پیش از کاشت فلفل، باید بذر آن را در گلدانی کوچک در خانه بکارید. وقتی کمی جوانه زدند و برگ دادند، آنها را از آن خاک خارج و در باغچه یا گلدانی دیگر بکارید.

به اصطلاح، فلفل را باید نشاء کنید.

مرحله دوم کاشت بذر فلفل چری گرد:

فلفل را باید در خاک غنی بکارید و مستقیما زیر نور آفتاب قرار داشته باشد. آن را در محلی بکارید که از معرض باد دور باشد. هر چه هوا گرم تر باشد، فلفل طعم تندتری پیدا خواهد کرد.

فلفل های شیرین 21 تا 25 درجه سانتی گراد را بسیار دوست دارند. اما فلفل های تند، دمای بالا و حداکثر 30 درجه سانتی گراد را دوست دارند. فلفل را باید در عمق 10 تا 15 میلیمتری در خاک بکارید.

مرحله سوم کاشت بذر فلفل چری گرد:

برای رشد بهتر آنها کمپوست و کودهای دیگر نیز به خاک اضافه کنید.

فاصله میان هر نشاء باید دست‌کم 30 سانتی متر از هم باشد. فلفل هایی که قد می کشند و ساقه آنها بلند می شود به دیرک یا میله چوبی یا فلزی نیاز دارند تا خود را به آن بگیرند و بالا بروند.

اگر حشره و کرم شب پره در خاک باغچه وجود دارد، اطراف نشاء جوان فلفل را بپوشانید. صرف نظر از اینکه در باغچه یا در گلدان فلفل را می کارید، همیشه خاک آن را باید مرطوب نگهدارید.

به ویژه زمانی که گیاه تازه در حال رشد است باید همیشه خاک آن خیس باشد. البته آبیاری زیاد نیز موجب گندیدن گیاه می شود.

مرحله چهارم کاشت بذر فلفل چری گرد:

اگر گرمای هوا موجب می شود تا فلفل ها میوه ندهند، ناامید نباشید، با آبیاری دایمی و مرتب و خنک شدن هوا دوباره گیاه سرحال می شود و فلفل خواهد داد. هنگامی که هوا بسیار گرم است، روی خاک لاشبرگ بریزید تا رطوبت خاک را حفظ کند. همه گیاهان هرز را نیز هرس کنید.

فلفل را باید با کودهای مایع با کمترین میزان نیتروژن تغذیه کنید تا شکوفه کنند. اما خیلی هم زیاد کود ندهید. کودهایی که برای گوجه فرنگی وجود دارند، برای فلفل نیز مناسب هستند.

بسیاری از متخصصان توصیه می کنند، برگ ها و گل های گیاه فلفل را هر روز با محلول سولفات منیزیوم اسپری کنید تا محصول بهتری ارائه دهد. فلفل به طور ذاتی در برابر شته، حشره، لیسه، حشره هایی که گیاه را سوراخ می کنند

(مته دهان)، کپک، قارچ و آفت بسیار مقاوم است، اما شاید به این بیماری ها دچار شود. بنابراین، باید بسیار مراقب گیاه باشید و در مواقع نیاز حتما آن را سم‌پاشی کنید. فاصله ی بین گیاهان در گلدان حداقل ۵ سانتی متر باشد.

وزن بسته بندی5 g
دیدگاه مشتریان
0
0 امتیاز
5 ستاره
0%
4 ستاره
0%
3 ستاره
0%
2 ستاره
0%
1 ستاره
0%
دیدگاه ها

دیدگاهی ثبت نشده است.

یک دیدگاه ارسال کنید

اولین نفری باشید که دیدگاه ارسال می کنید “بذر فلفل چری قرمز”

0

بالا