بذر ساکولنت کراسولا ستونی

24,900 تومان

بسته بندی 10 عددی

3 در انبار

تعداد

منبع و محل زندگی ساکولنت کراسولا ستونی آفریقای جنوبی است. این ساکولنت رنگ آمیزی مختلفی دارد که در زیستگاه های خشک، خشن و سنگی رشد میکند.
این ساکولنت در اواسط زمستان تا بهار گل میدهد. ساکولنت کراسولا ستونی از خانواده Stonecrop است .
یک ساکولنت کوتوله، جمع و جور گیاهی چندساله ساقه دار که ساقه های کوتاه که بین 5 تا 6 سانتیمتر رشد میکند. برگ های سبز متمایل به خاکستری تا قهوه ای دارد.
این گیاه 5 تا 10 سال طول میکشد که به بلوغ برسد و زمانیکه به بلوغ رسید ساقه ها شروع به باز شدن میکند و گل های زرد متایل به نارنجی زیبایی شروع به شکفتن میکند.

مشخصات گیاه ساکولنت:

ساکولنتها که برخی آن را ساکولنیها می‌نامند، نام گیاهی زیبا و زینتی است که به دلیل کشت آسانی که دارد در اکثر نقاط جهان پرورش داده می‌شود. از گیاهان گوشتی و آبدار می‌باشد. این گیاه همچون کاکتوس نیاز آبی کمی دارد و می‌تواند آب را در خود ذخیره کنند و به بدین صورت مدت‌ها بدون آب به حیاط خود ادامه دهد. این گیاه در برابر سرما مقاوم است. برای رشد به خاک زهکشی شده نیاز دارد. این گیاه به تنهایی و در کنار سایر گیاهان زیبایی خاصی را به وجود می‌آورد.

روش کاشت ساکولنت بذر ساکولنت کراسولا ستونی:

ساکولنت کراسولا ستونی از طریق بذر، قلمه و پاجوش تکثیر می‌شود.

کاشت بذری ساکولنت کراسولا ستونی در چندین مرحله به قرار زیر انجام می شود.

مرحله اول کاشت بذر ساکولنت کراسولا ستونی:

ابتدا یک ظرف و گلدان مناسب برای کاشت بذر ساکولنت پیدا کنید. توجه داشته باشید که ظرف را باید قبل از مصرف قارچ کشی، ضدعفونی و گندزدایی کنید.

برای خرید قارچ کش بنومیل 50% کلیک کنید.

مرحله دوم کاشت بذر ساکولنت کراسولا ستونی:

پس از انتخاب گلدان خاک مناسب را به بستر گلدان خود اضافه کنید. به دلیل شباهات ساکولنت به کاکتوس خاک کاکتوس می‌تواند گزینه مناسبی برای کاشت ساکولنت ها باشد. توجه نمایید که خاک ساکولنت باید از زهکشی مناسبی برخوردار باشد. پس از پر کردن گلدان با خاک روی آن را صاف و فشرده کنید تا بذر به عمق زیادی سقوط نکند و بذر بتواند به راحتی سر از خاک بیرون بیاورد.

مرحله سوم کاشت بذر ساکولنت کراسولا ستونی:

در این مرحله بذر ساکولنت را در خاک گلدان بکارید. عمق کاشت بذر این گیاه باید دو برابر قطر بذر باشد. پس از کاشت بذر روی آن را با لایه نازکی از خاک بپوشانید. تا شرایط جوانه زنی برای گیاه مهیا شود.

مرحله چهارم کاشت بذر ساکولنت کراسولا ستونی:

پس از کاشت بذر گیاه ساکولنت را آبیاری کنید، آبیاری سبب ریشه انداختن و رویش می‌شود. ریشه شروع به حرکت می‌کند، و در این مرحله جوانه زنی گیاه آغاز می‌شود.

مرحله پنجم کاشت بذر ساکولنت کراسولا ستونی:

رطوبت گیاه را تا زمان جوانه زنی ثابت نگه دارید، برای این منظور روی بذر را با یک کیسه پلاستیکی بپوشانید و اطراف آن را به طور کامل ببندید. این عمل سبب جلوگیری از حمله حشرات و قارچ‌ها به بذر می‌شود. شرایط ایده آلی را برای رشد گیاه فراهم می‌کند.

مرحله ششم کاشت بذر ساکولنت کراسولا ستونی:

بذر گیاه ساکولنت پس از 10 تا 30 روز شروع به رشد و جوانه زنی می‌کند. زمانی هم که گیاه ساکولنت به  نیم سانتی متر رسید آن را از بستر خاک مورد کاشت خارج کنید و در خاک گلدان آماده‌ای بکارید.

نکته:

توجه داشته باشد که نور زیاد و مستقیم برای گیاه تازه جوانه‌زده از خاک مضر می‌باشد. برای این منظور گلدان را در کنار پنجره‌ای قرار دهید که نور غیرمستقیم خورشید را دریافت می‌کند. برای دریافت نور می توانید از نور منصوعی نیز بهره‌مند شوید.

وزن بسته بندی 5 g
دیدگاه مشتریان
0
0 امتیاز
5 ستاره
0%
4 ستاره
0%
3 ستاره
0%
2 ستاره
0%
1 ستاره
0%
دیدگاه ها

دیدگاهی ثبت نشده است.

یک دیدگاه ارسال کنید

اولین نفری باشید که دیدگاه ارسال می کنید “بذر ساکولنت کراسولا ستونی”

0

بالا