بذر ساکولنت فنستراریا

14,900 تومان

بسته بندی 5 عددی

5 در انبار

تعداد

فنستراریا یا فنستریا گیاهی از دسته ساکولنت ها است که زیبایی خاصی دارد که به صورت گیاهی چندساله از طریق بذر و تقسیم بوته تکثیر می‌شود. بومی مناطقی از آفریقای جنوبی است که ظاهری خاص دارد و در بیشتر مناطق رشد می‌کند.

مشخصات گیاهی فنستراریا:

فنستراریا که در زبان عامه به آن فنستریا می‌گویند گیاهی زیبا و زینتی از دسته ساکولنت ها است که ظاهری شگف ‌انگیز و خاص دارد. نام علمی و انگلیسی این گیاه Fenestraria است که در بیشتر مناطق رشد می‌کند. بومی مناطقی از آفریقای جنوبی است که در لا به ‌لای شن و ماسه رشد می‌کند. گیاهی چند ساله است که در گلدان رشد می‌کند.

سطح برگ های شفافی دارد که باعث می‌شود برگها نور زیادی را از اطراف و خورشید دریافت کنند و عمل فتوسنتز به درستی انجام شود. این گیاه به رنگ سبز است که ریشه آن به صورت ضخیم است که بدون ساقه رشد می‌کند. برگ های صاف و درعین‌حال نازکی دارد و از رشد آسانی نیز برخوردار است. گل های زیبای به نسبت بزرگی به رنگ زرد دارد که دارای ساقه بلند و طویلی است.

طرز کاشت بذر فنستراریا:

فنستراریا از طریق بذر و تقسیم بوته تکثیر می‌شود. ابتدا یک گلدان با زهکشی مناسب تهیه کنید و با استفاده از خاک مخصوص کاکتوس و ساکولنت بستر گلدان را پر کنید و بذر گیاه را به صورت سطحی در عمق مناسب بکارید و روی آن را با لایه نازکی از خاک بپوشانید. گیاه را آبیاری کنید و تا زمان جوانه زنی آن را مرطوب نگه دارید برای این منظور بهتر است روی گلدان را با نایلون بپوشانید و چندین سوراخ برای تهویه هوا ایجاد کنید. پس از گذشت مدتی بذر جوانه می زند که در این هنگام می‌توانید نایلون را بردارید تا گیاه رشد کند. از رشد خوبی برخوردار است.

زمان کاشت بذر: زمان کاشت بذری این گیاه در فصل بهار و پاییز است.

ارتفاع: ارتفاع این گیاه بین 20 تا 40 سانتیمتر است.

فاصله کاشت بذر: فاصله کاشت بذر 30 تا 40 سانتیمتر است.

عمق کاشت بذر: عمق کاشت بذر 5 تا 10 میلیمتر است.

خاک مناسب رشد: برای رشد به خاکی با تخلخل هوایی خوب نیاز دارد. خاک مخصوص کاکتوس و ساکولنت برای رشد این گیاه مناسب است.

دمای مورد نیاز: دمای مناسب برای رشد این گیاه 15 تا 25 درجه سانتی گراد است.

زمان گلدهی: دوره گلدهی طولانی ای دارد و گلدهی آن معمولاً از اواخر فصل بهار تا شروع نوروز در بهار است.

مقدار آبدهی: به آبیاری متوسط و کمی نیاز دارد.

نور: توجه داشته باشید که این گیاه در فصل زمستان نیاز به نور مستقیم خورشید به صورت فیلتر شده دارد و در فصل تابستان مکان نیمه سایه را برای رشد می‌پسندد.

وزن بسته بندی 5 g
دیدگاه مشتریان
0
0 امتیاز
5 ستاره
0%
4 ستاره
0%
3 ستاره
0%
2 ستاره
0%
1 ستاره
0%
دیدگاه ها

دیدگاهی ثبت نشده است.

یک دیدگاه ارسال کنید

اولین نفری باشید که دیدگاه ارسال می کنید “بذر ساکولنت فنستراریا”

0

بالا