بذر توت فرنگی زرد

9,500 تومان

بسته بندی 5 عددی

3 در انبار

تعداد

شناسه محصول: 147 دسته: , برچسب: , ,

بذر توت فرنگی زرد به صورت بوته‌ای کوتاه رشد می‌کند، میوه گوشتی و قلبی مانندی به رنگ زرد دارد که برای تازه خوری، مربا، دسر و … از آن استفاده می‌کنند. طعم شیرین و ملسی دارد که از طریق بذر و تقسیم بوته تکثیر می‌شود.

مشخصات گیاهی بذر توت فرنگی زرد :

توت فرنگی زرد همانطور که از نامش مشخص است یکی از واریته های توت فرنگی به شمار می رود که میوه زرد رنگی را تولید می‌کند. طعم این نوع توت فرنگی بیشتر شبیه توت فرنگی های تولیدی گلخانه‌ای است که طعم شیرین و تا حدودی ملس دارد که از آن علاوه بر تازه خوری برای دسر، مربا و همچنین تزئینات استفاده می‌کنند که خواص بسیاری دارد. برای کاشت در گلدان، باغچه، گلخانه و فضای باز مناسب است.

توت فرنگی از جمله گیاهان چندساله است که به صورت بوته‌ای رشد می‌کند که میوه آن ظاهری قلبی مانند دارد که بسیار گوشتی و در عین حال آبدار است که دارای تعدادی دانه کوچک و ریز است. برگهای سبز رنگی با شیارهای ظریف دارد که از باردهی بالایی نیز برخوردار است که به صورت خوشه‌ای و منفرد بر روی شاخه گیاه ظاهر می‌شود که معمولاً پس از گذشت یک سال از کاشت میوه می‌دهد و در بیشتر مناطق رشد می‌کند.

طرز کاشت بذر توت فرنگی زرد:

توت فرنگی زرد از طریق بذر و تقسیم بوته تکثیر می‌شود. در کشت بذری ابتدا گلدانی در ابعاد و عمق مناسب تهیه کنید. با خاک مناسب و غنی گلدان را پر کنید و بذر گیاه را به صورت سطحی بکارید و روی آن را با لایه نازکی از کود نرم و کود غنی بپوشانید و در نهایت گیاه را آبیاری کنید و تا زمان جوانه زنی آن را مرطوب نگه دارید، پس از گذشت یک تا دو هفته بذر گیاه جوانه می زند و شروع به رشد می‌کند.

زمان کاشت بذر: زمان کاشت بذری این گیاه در فصل بهار و پاییز است.

ارتفاع: ارتفاع این گیاه بین 30 تا 50 سانتیمتر است که البته بسته به شرایط اقلیمی و محیطی رشد ارتفاع آن نیز کم و زیاد می‌شود.

فاصله کاشت بذر: فاصله کاشت بذر 50 سانتیمتر است.

عمق کاشت بذر: عمق کاشت بذر 10 تا 15 میلیمتر است.

خاک مناسب رشد: برای رشد به خاک حاصلخیز و غنی نیاز دارد که خاک مورد کشت باید از زهکشی عالی برخوردار باشد.

دمای مورد نیاز: دمای مناسب برای رشد این گیاه 10 تا 40 درجه سانتی گراد است.

زمان گلدهی: گلدهی این گیاه در فصل بهار است.

مقدار آبدهی: به آبیاری متوسط و منظمی نیاز دارد.

نور: نور کامل خورشید را برای رشد و نمو می‌پسندد

وزن بسته بندی 5 g
دیدگاه مشتریان
0
0 امتیاز
5 ستاره
0%
4 ستاره
0%
3 ستاره
0%
2 ستاره
0%
1 ستاره
0%
دیدگاه ها

دیدگاهی ثبت نشده است.

یک دیدگاه ارسال کنید

اولین نفری باشید که دیدگاه ارسال می کنید “بذر توت فرنگی زرد”

0

بالا